بهترین پیج » دندانپزشک خوب و ارزان در تهران

عناوین محتوایی که می خوانیم .

بهترین دندانپزشک تهران

اعتماد به دندانپزشک باعث می‌شود که بیمار به آرامی بر روی صندلی دراز بکشد و اجازه دهد پزشک از همه وسایل، ابزار و سوزن‌ها استفاده کند. چرا که می‌داند پزشک با نهایت دقت این کار را انجام می‌دهد و آسیبی به او نخواهد رساند. البته باید بتوانید به دندانپزشکتان ایمان داشته باشید. در صورتی که یک تجربه بد دندانپزشکی داشتید یا پیش از این به یک دندانپزشک غیرحرفه‌ای مراجعه کردید، هرگز آن را فراموش نخواهید کرد. بنابراین لازم است با ویژگی‌های دندانپزشک خوب و منصف در تهران آشنا باشید تا بتوانید بهترین دندانپزشک را انتخاب و به آن مراجعه کنید. افرادی که وارد دانشکده دندانپزشکی می‌شوند زیاد هستند، اما فقط تعداد کمی از آن‌ها می‌توانند به یک دندانپزشک عالی تبدیل شوند و ویژگی‌های لازم را داشته‌ باشند. در ادامه به برخی از ویژگی‌هایی که یک متخصص توانمند و قابل اعتماد در زمینه دندانپزشکی باید داشته باشد اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌های بهترین دندانپزشک در تهران

همه ما برای رعایت بهداشت دهان و دندان به چکاپ مرتب نیاز داریم. برای این کار نیز باید به دنبال بهترین دندانپزشکان تهران باشیم تا مطمئن شویم که خدمات دندانپزشکی ما توسط افراد مجرب و حرفه‌ای انجام می‌شوند. در بهترین دندانپزشکی های تهران از پزشکان آموزش دیده کمک گرفته می‌شود. اما به نظر شما یک دندانپزشک خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ از آنجایی که امروزه دندانپزشکان زیادی وجود دارد، انتخاب بهترین مورد حائز اهمیت است. برای دریافت خدمات دندانپزشکی باید به دنبال چیزی فراتر از روش‌ها و تجهیزات درمانی باشیم. یک دندان پزشک حرفه‌ای ویژگی‌های دیگری نیز دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

توجه به جزئیات

از آنجایی که دندانپزشکان بر روی یک عضو حساس و کوچک کار می‌کنند، باید بتوانند به جزئیات ریز و درشت توجه نمایند. توجه آن‌ها به جزئیات باعث می‌شود که بتوانند مشکلاتی را کشف کنند که در اکثر مواقع تشخیص آن‌ها کار سختی است. در صورتی که دندانپزشک نتواند علت اصلی مشکل را بیابد، ممکن است این موضوع مشکلات جدی‌تری را برای سلامتی فرد به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که برای درمان مشکلات شدید دندان بهتر است به متخصصانی مراجعه کنید که سابقه چشم‌گیری در این زمینه دارند.

مهارت خوب دستی

یک دندانپزشک خوب و ارزان در تهران باید مهارت خوب دستی داشته باشد. از آنجایی که فضای دهان نسبتا کوچک است، کار دندانپزشک دشوار می‌شود. به همین دلیل مهارت دستی می‌تواند به کمک دندانپزشک بیاید. باید به دندانپزشکی مراجعه کنید که مهارت حرکتی مناسب و توانایی استفاده از ابزار در فضای کم را داشته باشد. به علاوه دندانپزشکان باید از استقامت بدنی مناسبی برخوردار باشند؛ چرا که برخی از اقدامات و خدمات به ایستادن طولانی نیاز دارند.

مهارت بین فردی قوی

در بهترین دندانپزشکی تهران از پزشکان خوش برخورد و مردمی استفاده می‌شود. اکثر مردم علاقه‌ای به مراجعه به دندانپزشکی ندارند؛ به همین دلیل دندانپزشک باید بتواند باعث آرامش خاطر مراجعه‌کنندگان شود. علاوه بر این یک دندانپزشک در مطب خود باید با متخصصان بهداشت و دستیارها همکاری کند؛ در نتیجه باید فردی اجتماعی باشد تا از تعامل با دیگران لذت ببرد.

مهارت ارتباطی عالی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک دندانپزشک خوب و منصف در تهران باید داشته باشد، مهارت ارتباطی قوی است. دندانپزشک باید بتواند تشخیص، مراقبت‌های پیشگیرانه و درمان را به بیماران خود آموزش دهد و آن‌ها را برای این کار تشویق کند. مهارت ارتباطی به او کمک می‌کند تا بتواند اطلاعات لازم را با زبان ساده به مراجعه‌کنندگان انتقال دهد.

یادگیری مداوم

رشته دندانپزشکی همواره در حال تغییر و بروزرسانی است. علاوه بر این در سراسر جهان از تجهیزات مدرن برای این کار استفاده می‌شود. یک دندانپزشک خوب باید خود را با آخرین پیشرفت‌ها هماهنگ کند. بنابراین به دنبال دندانپزشکی باشید که به یادگیری مداوم و پیشرفت تمایل داشته باشد.

مهارت حل مسئله

همه دندانپزشکان باید از مهارت حل مسئله برخوردار باشند. گاهی اوقات از یک راه‌حل مشخص نمی‌توان برای همه بیماران استفاده کرد. بنابراین دندانپزشک موظف است که خارج از چهارچوب فکر کند و از روش جدیدی برای درمان استفاده نماید.

دانش

همه متخصصان دندانپزشکی از آسیب شناسی، آناتومی دهان و دندان و روش‌های درمانی آگاه هستند. اما باید در نظر داشته باشید که بسیاری از دندانپزشکان همه خدمات را ارائه نمی‌دهند. همه ما دوست داریم به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنیم تا تمامی خدمات مورد نیاز ما در آنجا انجام شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود به بهترین دندانپزشکی در تهران مراجعه کنید تا بتوانید خدمات مختلف را از آنجا دریافت نمایید. توجه داشته باشید که بهترین دندانپزشکان در زمینه‌های مختلف، دانش و مهارت بالایی دارند. البته در صورتی که دندان شما به برخی درمان‌های نادر احتیاج داشته باشد، ممکن است که دندانپزشک شما را به یک متخصص دیگر ارجاع دهد.

دلسوزی و صداقت

بهترین دندانپزشک تهران فردی صادق و دلسوز است. مشکلات دندانی در بسیاری از زمینه‌ها زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بنابراین دندانپزشکان باید نسبت به این مشکلات حساس باشند. در صورتی که پزشک نسبت به بیمار دلسوزی داشته باشد، بیمار آرامش خود را به دست می‌آورد و مطمئن می‌شود که پزشک برای مشکل او ارزش قائل است. علاوه بر این داشتن صداقت برای دندانپزشکان الزامی است. در صورتی که دندانپزشک صادق نباشد، بیماران نمی‌توانند به او اعتماد کنند و برای حل مشکل از او کمک بگیرند.

آداب

دندانپزشکان حرفه‌ای همواره آداب رفتاری را رعایت می‌کنند. این موضوع باید در رابطه با دستیارها و کارمندان آن‌ها نیز صدق کند. همه مراجعه‌کنندگان نیز انتظار رفتار حرفه‌ای از دندانپزشکان دارند. البته همیشه و در همه جا ممکن است اختلاف نظر به وجود بیاید، اما در چنین مواردی بی‌ادبی جایز نیست. در نظر داشته باشید که دندانپزشک شما وظیفه دارد در رابطه با سلامت دهان و دندان شما صریح صحبت کند. البته باید این کار را به صورت کاملا مودبانه انجام دهند.

صبر

معمولا کلینیک‌های دندانپزشکی همیشه شلوغ هستند، اما دندانپزشک نباید عجله کند. بهترین دندانپزشکان تهران موظف هستند برای بیماران به اندازه کافی وقت بگذارند و به سوالات آن‌ها پاسخ دهند. مراجعه‌کنندگان نیز این اجازه را دارند که از دندانپزشک خود توضیحات یا مشاوره بگیرند. زمانی که مراجعه‌کننده کودک است، دندانپزشک باید صبر بیشتری داشته باشد. ممکن است کودکان به زمان بیشتری برای کاهش استرس و اضطراب احتیاج داشته باشند. علاوه بر این انجام خدمات دندانپزشکی برای آن‌ها مستلزم احتیاط و توجه بیشتری است. تجربیاتی که کودکان در سن پایین از دندانپزشکی به دست می‌آورند تا بزرگسالی نیز همراه آن‌ها خواهد بود. بنابراین یک دندانپزشک خوب باید برای بهبود تجربه کودکان تلاش کند و مراقب باشد که کوچک‌ترین مسئله‌ای باعث ناراحتی و آزار بیماران نشود.

خدمات زیبایی بهترین دندانپزشک های تهران

یکی از خدمات پرطرفدار که در مطب بهترین دندانپزشک در تهران ارائه می‌شود، خدمات و درمان‌های زیبایی هستند. این خدمات برای بهبود خنده، منظم کردن دندان‌ها، سفید کردن دندان‌ها، اصلاح خط لثه، کاشت نگین، لکه گیری و … انجام می‌شوند. بعضی از این روش‌ها صرفا برای زیبایی به کار می‌روند. به عنوان مثال کاشت نگین دندانی برای زیبایی ظاهری و متناسب با ساختار دندان‌ها انجام می‌شود. اما برخی از روش‌های زیبایی با روش‌های درمانی دندان متناسب هستند و در کنار آن‌ها انجام می‌شوند. انواع روکش، ایمپلنت، ارتودنسی، اصلاح خط لثه و جراحی فک از جمله این موارد هستند. در ادامه به رایج‌ترین خدمات زیبایی ارائه شده توسط دندانپزشک خوب تهران اشاره می‌کنیم:

میناکاری دندان‌ها

همانطور که می‌دانید مینای دندان، نوعی روکش طبیعی بر روی دندان‌ها است که ظاهری سالم و یکدست به آن‌ها می‌دهد. با گذشت زمان، مصرف بیش از حد ترکیبات قندی و اسیدی و عدم مراقبت از دندان‌ها، مینا از بین رفته و باعث ایجاد ظاهری نامناسب برای دندان‌ها می‌شود. یک دندانپزشک عالی در تهران، میناکاری که از آن برای بهبود ظاهر دندان استفاده می‌شود را به علاقمندان ارائه می‌دهد. معمولا از روش میناکاری همراه با سایر درمان‌های زیبایی مثل ونیر و باندینگ استفاده می‌شود.

وایتینگ یا سفید کردن دندان‌ها

یکی از خدماتی که یک دندانپزشک خوب و ارزان در تهران باید ارائه دهد، سفید کردن دندان است. از این روش برای برطرف کردن سیاهی، زردی و لکه‌هایی که به مرور زمان ایجاد شده‌اند، استفاده می‌شود. یکی از روش‌های وایتینگ دندان، بلیچینگ است. یک دندانپزشک خوب در تهران با کمک این روش، دندان‌های شما را روشن‌تر و سفیدتر خواهد کرد. این روش هم در مطب و هم با کمک برخی مواد در منزل انجام خواهد شد. البته از آنجایی که همه افراد نمی‌توانند از این روش استفاده کنند باید پیش از اقدام، ابتدا با یک دندانپزشک خوب و منصف در کرج مشورت کنید.

باندینگ زیبایی دندان

یکی دیگر از خدماتی که یک دندانپزشک خوب ارائه می‌دهد، باندینگ است. باندینگ به فرآیندی گفته می‌شود که در آن موادی هم رنگ با دندان به دندان‌ها باند شده و می‌چسبند. یک دندانپزشك خوب در تهران از این روش برای ترمیم یا بهبود ظاهر دندان‌ها به خصوص دندان‌های شکسته یا لکه‌دار استفاده می‌کند. اگر چه باندینگ جزو روش‌های درمانی است، اما با هدف زیبایی نیز به کار می‌رود.

درمان ارتودنسی زیبایی

یک دندانپزشک خوب و منصف در تهران پیشنهاد می‌دهد که از ارتودنسی درمانی برای کودکان و با هدف درمان دندان‌ها و ظاهر فک استفاده شود. بزرگسالان از ارتودنسی بیشتر در جهت اهداف زیبایی استفاده می‌کنند. با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی می‌توانید درمان زیبایی بر روی دهان و دندان خود انجام دهید.

روکش‌های زیبایی، ونیر یا لمینت دندان

استفاده از روکش‌های دندانی، هم با هدف زیبایی و هم با هدف درمانی قابل انجام است. این روکش‌ها ظاهری سالم و منظم به دندان‌ها می‌دهند و باعث بهبود طرح لبخند خواهند شد. روکش‌ها انواع مختلفی دارند و از مواد مختلفی تولید شده‌اند. البته بر اساس شرایط مراجعه کننده باید بهترین گزینه را انتخاب کرد. روکش‌های زیبایی با نام لمینت نیز شناخته می‌شوند.

کامپوزیت دندان

از کامپوزیت دندان درست مثل آمالگام دندانی برای بازسازی دندان‌های از دست رفته در اثر پوسیدگی، ضربه یا بیماری‌ها استفاده می‌شود. کامپوزیت‌ها می‌توانند نقش سیمان را برای روکش‌های سیمانی ارائه دهند. امروزه کاربرد آمالگام‌ها در دندانپزشکی کمتر شده و کامپوزیت به عنوان یکی از بهترین و رایج‌ترین مواد زیبایی و ترمیمی در حال جایگزین شدن است.

کرادینگ دندان

یکی دیگر از درمان‌ها و خدمات دندانپزشکی زیبایی، کرادینگ دندان است. این روش مانند ارتودنسی می‌باشد و دندان‌ها را مرتب و یکدست خواهد کرد، اما مانند ارتودنسی از روش‌های پیچیده برای ترمیم دندان‌ها استفاده نمی‌کند. در کرادینگ دندان، بهترین دندانپزشک تهران از برخی متریال و ترکیبات ترمیمی کمک می‌گیرد تا با استفاده از آن‌ها عیوب دندان‌ها را برطرف کرده و آن‌ها را مرتب و منظم کند.

اوردنچر دندان

یکی از خدمات زیبایی و درمانی که بهترین دندانپزشک های تهران ارائه می‌دهند، اوردنچر است. زمانی که بیمار همه دندان‌های فک پایین یا بالا را از دست می‌دهد، می‌تواند از گزینه‌های مختلف برای جایگزین کردن آن‌ها کمک بگیرد. برخی از افراد به سراغ پروتزهای دندانی معمولی می‌روند که بر روی لثه قرار می‌گیرند. در حالی که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از کاشت دندان یا اوردنچر استفاده کنند. اوردنچر برای افرادی که به دنبال افزایش سطح عملکرد و راحتی بیشتر هستند گزینه مناسبی است. این نوع پروتزها متحرک می‌باشند و به ایمپلنت‌ها یا دندان‌های طبیعی متصل می‌شوند.

بهترین دندانپزشک در تهران معتقد است که اوردنچر یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان محسوب می‌شود. این روش از ترکیب پروتز با ایمپلنت‌های دندانی به دست می‌آید تا به بیمار کمک کند همه دندان‌های خود را جایگزین کرده و از طبیعی بودن آن‌ها لذت ببرد. علاوه بر این، اوردنچر نسبت به سایر روش‌های مشابه مقرون به صرفه‌تر است. کسی که درمان اوردنچر انجام داده است به راحتی می‌تواند هر چیزی را گاز بگیرد. به عبارت دیگر این روش هیچگونه محدودیتی برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

لکه‌ گیری دندان

یکی از خدماتی که یک دندانپزشک خوب و ارزان در تهران ارائه می‌دهد، لکه گیری دندان است که با هدف افزایش زیبایی دندان‌ها انجام می‌شود. در این روش زیبایی و درمانی، لکه‌هایی که بر روی دندان‌ها ایجاد شده‌اند از بین می‌روند و مانند وایتینگ دندان، ظاهر دندان تمیز، سفید و بدون لکه خواهد شد. در این روش ابتدا لکه‌های موجود بر روی لایه بیرونی و زیر سطح مینای دندان از بین می‌روند. در مرحله بعد، از ایجاد لکه جدید جلوگیری می‌شود. برای لکه‌ گیری دندان از روش‌های فیزیکی مثل ترکیبات شیمیایی و سایش لکه استفاده خواهد شد. در نتیجه با حذف و از بین بردن لکه، دندان‌های سفیدتر و درخشان‌تر برای زیباجو به دست می‌آید.

در صورتی که لکه‌های روی دندان سرسخت باشند، بهتر است از روش بلیچینگ استفاده شود. روش‌های مختلفی برای از بین بردن این لکه‌ها وجود دارد که یک دندانپزشک خوب بر اساس میزان سرسختی، ماهیت و نوع لکه‌ها بهترین روش را انتخاب می‌کند. ترکیب لکه گیری و بلیچینگ یکی از رایج‌ترین و پرتقاضاترین روش‌های درمانی و زیبایی به کار رفته در کلینیک‌های دندانپزشکی است.

معرفی بهترین دندانپزشک های تهران

انتخاب یک دندانپزشک عالی در تهران برای حفظ سلامتی دهان و دندان حائز اهمیت است. حتی اگر به میزان زیادی از دندان‌ها و لثه خود مراقبت می‌کنید، باز هم احتمال بروز مشکلات دندانی وجود دارد. پیش از آنکه به یک دندانپزشک مراجعه کنید، باید تخصص و مهارت‌های او را بسنجید. شهر تهران دارای دندانپزشکان زیادی با تخصص‌های متفاوت است؛ از این رو انتخاب بهترین دندانپزشک کار دشواری می‌باشد. در ادامه به معرفی بهترین دندانپزشک های تهران می‌پردازیم تا انتخاب را برایتان آسان‌تر کنیم:

دکتر مهدی کریمی

اگر به دنبال یک دندانپزشک خوب و منصف در تهران هستید، حتما به دکتر مهدی کریمی مراجعه کنید. ایشان جراح دندانپزشک است که در سال ۱۳۸۹ موفق به کسب مدرک خود شد. دکتر کریمی به دریافت مدرک دندانپزشکی اکتفا نکرد و برای افزایش تخصص و سطح دانش خود در دوره‌های ایمپلنت و زیبایی بسیاری شرکت نمود. این دندانپزشک خوب تهران مدرک فلوشیپ زیبایی خود را از دانشگاه Genova ایتالیا کسب کرد و عضو تیم بین‌المللی ایمپلنتولوژی ITI شد. همچنین دوره فلوشیپ لیزر را نیز در دانشگاه آخن آلمان به اتمام رساند. با توجه به رویکرد دکتر مهدی کریمی نسبت به افزایش مهارت‌ها و دانش خود در زمینه دندانپزشکی، انتظار می‌رود که کیفیت درمان‌های ایشان از سطح بالایی برخوردار باشد. در صورتی که شما نیز به انجام درمان‌های زیبایی دندانپزشکی علاقمند هستید و قصد دارید از روش‌هایی مانند لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، درمان ایمپلنت‌ و … استفاده کنید، قطعا دکتر کریمی می‌تواند ایده‌آل‌ترین گزینه برای شما باشد. ایشان درمان‌های دندانپزشکی را در محیطی آرام و با رعایت اصول استریلیزاسیون انجام می‌دهد. از خدماتی که در مطب دکتر کریمی انجام می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی لبخند
 • ایمپلنت دندان با روکش تمام سرامیک
 • لمینت‌های کامپوزیتی
 • لمینت‌های سرامیکی
 • ترمیم‌های کامپوزیتی (هم رنگ دندان)
 • روکش‌های تمام سرامیک مانند Emax و زیرکونیا
 • ترمیم های سرامیکی تولید شده با تکنولوژی CAD-CAM (اینله و آنله)
 • درمان زیبایی لثه (اصلاح فرم لثه و تیرگی‌ها)
 • دندانپزشکی پیشگیرانه

مطب این دندانپزشک مجرب در سعادت آباد قرار دارد و برای هماهنگی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۲۰۸۰۰۹۰ و ۰۹۱۲۰۳۳۰۶۵۰ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارها نیز به آیدی اینستاگرام doctor_mehdikarimi@ سر بزنید.

دکتر علی شجاعی فر

اگر قصد مراجعه به یک دندانپزشک خوب در تهران را دارید، دکتر علی شجاعی فر می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. ایشان در سال ۱۳۷۱ مدرک دکترای دندانپزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت کرد. سپس وارد دوره‌های تحصیلات تکمیلی کاشت ایمپلنت‌های دندانی، ارتودنسی ثابت و دندانپزشکی زیبایی شد و با موفقیت این دوره‌ها را پشت سر گذاشت. دکتر شجاعی فر طی سال‌های متمادی به صورت مستمر در پژوهش‌های دانشگاهی و کنفرانس‌های علمی شرکت نمود و توانست گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی زیادی در زمینه زیبایی اخذ کند. این پزشک توانا با بیش از دو دهه تجربه در حوزه دندانپزشکی زیبایی توانست با تلفیق تجربه، هنر و دانش، لبخند شیرینی بر لبان بیماران خود بنشاند و رضایت آنان را جلب کند. برخی از خدماتی که دکتر علی شجاعی فر به مراجعین ارائه می‌دهد عبارتند از:

 • ایمپلنت
 • کامپوزیت ونیر
 • لمینت

مطب ایشان در پالادیوم، برج جنوبی واقع شده است و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های ٠٢١٢٢٦٦٨٣٩٣ و ٠٩٠١٤٤٦٠٦٦٨ در تماس باشید یا به وب سایت دکتر شجاعی فر به آدرس shojaifar.com مراجعه کنید.

ارسال یک دیدگاه

سه + هفت =